ENGLISH
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
۱۳۹۹ يکشنبه ۴ آبان


دکتر ستاری:

پایه اقتصاد دانش بنیان پول نیست

نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و استاندار اصفهان در محل شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار شد.
پایه اقتصاد دانش بنیان پول نیست

 

به گزارش روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، دکتر سورنا ستاری در این نشست با بیان اینکه آن چیزی که اقتصاد دانش بنیان را رشد می‌دهد این است که همه باید در کشور این مطلب را بخواهند و خواست عمومی شود، اظهار کرد: خوشبختانه روند این خواست عمومی روز به روز بیشتر می‌شود.

معاون علم و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه پایه اقتصاد دانش بنیان پول نیست، گفت: اقتصاد دانش بنیان پول پاشی نفت نیست، بلکه آنچه آن را سرپا نگه می دارد اکوسیستم کارآفرینی است و تسهیلات شاید آیتم پنجم یا ششم برای اقتصاد دانش بنیان باشد.

ستاری تصریح کرد: بسیاری از استارتاپ‌های کشور نیازی به وام ندارند و باید بتوانند سرمایه گذار ریسک‌پذیر جذب کنند.

وی با اشاره به تخصیص برخی تسهیلات از صندوق نوآوری و همچنین صندوق توسعه ملی در حوزه کرونا، افزود: در یک ماه نخست شیوع کرونا حدود 450 میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه ملی به شرکت‌های دانش بنیان آسیب دیده از کرونا تسهیلات تخصیص یافت که در حال پرداخت است، همچنین کمک‌ها و حمایت های بلاعوضی در حوزه کرونا پرداخت شده است تا جایی که امروز دیگر در بخش تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها و تجهیزات مقابله با کرونا نیازی به واردات به کشور نداریم.

همچنین رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در این نشست با اشاره به ارتباط خوب این شهرک با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان اظهار کرد: کمیسیون دانش بنیان در این اتاق تشکیل شده است.

دکتر جعفر قیصری با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از برخی پروژه‌های شهرک افزود: بازسازی ساختمان غدیر که امروز گشایش یافت، برج فناوری که در حال ساخت است و پارک غیاث‌الدین جمشید کاشانی از جمله این پروژه‌هاست.

وی به ایجاد کارخانه نوآوری استان اصفهان و پارک تجهیزات پزشکی و سلامت به عنوان دو پروژه مهم شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در آینده خبر داد.


/انتهای پیام

تعداد بازدید: 1100     تاریخ: 1399/04/31
لینک های مرتبط
شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان
اصفهان، بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 صندوق پستی  666-84155  کد پستی: 8415683111
تلفن: 33865355-031            فکس: 33862355-031
       
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می باشد

پشتیبانی

Powered by DorsaPortal